Kedd, 2018 Augusztus 21, 17:25:16Üdvözöllek Vendég | RSS
Kisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexum
Honlap-menü
Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Національно-патріо
Block content
Főoldal » 2018 » Június » 1 » Свято Останнього дзвоника у Малогеєвецькому НВК ім. Ф.Егрі
08:20:30
Свято Останнього дзвоника у Малогеєвецькому НВК ім. Ф.Егрі

 

    31 травня 2018 року  останній дзвоник пролунав для учнів закладу, а особливим він був для 12 учнів 11 класу.  До НВК із щирими привітаннями та побажаннями завітали др.. Орос І.І. - депутат Закарпатської обласної ради, голова Угорського педагогічного товариства, Сюч П.Ф. – голова Великогеївської сільської ради, Газда Є.І. – почесний громадянин Ужгородського району, Бенкев Л.О. – попередній директор закладу та Надь І. – священик реформатської церкви.

   Vágner Katalin, szervezőpedagógus köszöntötte a jelenlévőket és a meghívott vendégeket – dr. Orosz Ildikót, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség elnökét, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Tannyelvű Főiskola rektorát, a megyei tanács képviselőjét - Szűcs Pálmát, Gejőc község polgármesterét - Gazda Erzsébetet, az Ungvári Járási Oktatási és Nemzetiségi Osztály nyugalmazott osztályvezető-helyettesét, a Kárpátaljai Református Egyházkerület tanügyi tanácsosát, az Ungvári járás díszpolgárát - Benkő Lenkét, iskolánk előző igazgatóját - Nagy Istvánt, a Kisgejőci Református Egyház lelkészét. Ezután elhangzott az ukrán és magyar himnusz.

       Bogáthy Eleonóra igazgató beszámolt az elmúlt tanév eseményeiről, köszöntötte a kis elsősöket, akik mára már írni-olvasni tudó diákokká váltak. Örömmel adta át a gyerekeknek a dicsérő, és a tanulmányi versenyeken elért kimagasló eredményeket igazoló okleveleket. Ezt követően megköszönte a tanárok és technikai dolgozók áldozatos munkáját. A ballagó diákokat köszöntve a következő jókívánságokkal búcsúzott: „Váltsátok valóra terveiteket, álmaitokat, ne rettenjetek meg a problémáktól, mert a kihívásokat örömmel kell fogadni, hiszen csak a magasra tett mérce átugrása nemesít és ad erőt a további erőfeszítésekhez.”

       Az évzáró ünnepség következő szakaszában az első tanító, Kótun Kornélia szólt a ballagókhoz, felidézve az alsó osztályban eltöltött perceket, örömöket, sikereket.

       Burók-Belenszky Katalin, osztályfőnök meghatódva búcsúzott diákjaitól, kiket emberségre, szeretetre, mások tiszteletére és elfogadására nevelt. Útravalóul Tóth Árpád szavait idézve köszönt el szeretett osztályától:

 „Az élet szép, csak küzdeni kell érte,

Boldog az, ki célját elérte

Akarni kell és minden sikerül,

Akarni és bízni rendületlenül.”

       A 11. osztály nevében Kelemen Dominika és Tóth Kristóf búcsúzott a családias környezettől, az intézmény tanáraitól, megköszönve az oktató-nevelő munkát, a sok türelmet és segítséget. Hálájukat kifejezve virággal ajándékozták meg a pedagógusokat és az iskola valamennyi dolgozóját. Köszönetet mondtak szüleiknek, majd végezetül elbúcsúztak diáktársaiktól.

       Az ünnepség végéhez közeledve a meghívott vendégek jó tanácsokkal és útmutatással látták el az alma matert elhagyó diákokat. Dr. Orosz Ildikó átadta a KMPSZ ajándékát, az Útravalót, kihangsúlyozva, hogy ez a kiadvány minden magyar kárpátaljai diák összetartozását jelképezi.

       A továbbiakban a 10. osztály köszöntője következett, melynek keretében felkerültek a tizenegyedikesek vállára az útravalóul szánt tarisznyák, majd a végzősök átadták a stafétabotot.

Az intézmény növendékei versekkel és búcsúdallal kedveskedtek a ballagóknak, ezután a család, rokonok és barátok köszönthették a végzősöket.

       Az ünnepség végén az utolsó csengő hangjára a végzős diákok búcsút vettek iskolájuktól, a szívükben hordozva tovább a benne eltöltött feledhetetlen emlékeket.

 

 

Megtekintések száma: 39 | Hozzáadta:: gereklajos | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
Név *:
Email *:
Kód *:
Belépés
Keresés
Naptár
«  Június 2018  »
HKSzeCsPSzoV
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Mentett bejegyzések
Barátaink:
  • Ingyenes honlap létrehozása
  • uCoz közösségi fórum
  • Ingyenes online játékok
  • Oktatóvideók
  • A legjobb uCoz-os weboldalak