Kedd, 2018 November 20, 13:27:19Üdvözöllek Vendég | RSS
Kisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexum
Honlap-menü
Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Національно-патріо
Block content
Főoldal » 2014 » Október » 28 » Mesekincs mesedélután aKisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexumban
19:19:34
Mesekincs mesedélután aKisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexumban

"Minden mese egy varázstükör. Varázstükör, mely belső világunk valamelyik összetevőjét tükrözi."(Bettelheim)

Tanintézményünkben az óvodások és a kisiskolások körében dramatizált mesék előadására került sor. Amesedélutána „2014 – a külhoni magyar felsősök éve” program keretében valósult meg.

A mese a megfelelő korosztálynak segít a fejlődésben, mert tele van érzelemmel, mert megnyitja a képzelet határtalan világát a gyerek nagy örömére. A drámajáték olyan módszer, mely játékra alapoz, feltárja és fejleszti a gyermek kreatív képességeit. A mese dramatizálása által nyitottabbá válnak és tapasztalataikat tovább viszik a mindennapokba, gondolkodásuk kreatívabb lesz.

A rendezvény során a gyermekek azon képességét igyekeztünk alkalmazni, hogy könnyen beleélik magukat a hallott mesébe, hogy képzeletben magukra öltik a meseszerepeket. Ezt az empatikus utánzást biztosítja számukra a dramatizálás módszere. A dramatizálás célja nem a szerepeltetés, hanem a közösségi magatartást kialakító tevékenység, a gyermekek érzelmi nevelése.

Az előkészítő munka során a gyerekek megismerkedtek az előadásra szánt mesék szövegeivel. A dramatizálás sikeressége érdekébenpedig életkoruknak megfelelő meséket választottunk és tiszteletben tartottuk az önkéntességet.

A rendezvényre 2014. október 25-én került sor. Az 58 óvodás és kisiskolás gyereket és szüleiket, nagyszüleiket a feldíszített, mesebeli teremben vártuk. A program rövid ismertetése után a foglalkozás vezetője felkérte a gyerekeket és szüleiket, hogy készítsék el a kellékeket a mesék bemutatásához.

A kisdiákok a szülők és nevelők segítségével kartonlapból kivágták majd kiszínezték a jelenethez szükséges figurákat: pillangókat, virágokat, süniket, halakat. A csapatmunka során készültek el a díszletek elemei is: nap, felhő, ház, odvas fa, zivatar, tenger, viskó, palota. A gyerekek lázasan dolgoztak, élvezték az alkotást, így gyönyörű, mesébe illő munkák születtek.Míg készültek a dekorációk, megzenésített gyermekverseket hallgattunk.

 

Elsőként intézményünk óvodás csoportja mutatta be Jékely Zoltán: Három pillangó c. meséjét. Az apróságok gyermeki bájjal adták elő a történetet, majd elénekelték a Pille, pille, pillangó gyermekdalt. Fergeteges hangulatot varázsoltak a terembe.

A következő mesét az első és második osztályos diákok adták elő. Csukás István: Sün Balázs c. művét dolgozták át drámajátékká. A gyerekek magukra vették az elkészített jelmezeket, helyükre kerültek a díszletek. Az előadás közben megcsodálhattuk szorgalmas munkájuk eredményét.

 Az iskola harmadik és negyedik osztályos tanulói Az öreg halász és a nagyravágyó felesége c. mesét mutatták be a közönségnek. Az előadás alatt a gyerekek kreatív, kiszínezett rajzai szolgáltatták a díszletet, nagyon ügyesen oldották meg feladatukat.

Rövid szünet után gyermekdalokat tanultunk a zenetanár segítségével, majd kis vetélkedő következett, melynek során a feldolgozott mesék szereplőivel, tartalmával, mondanivalójával kapcsolatos kérdésekreválaszoltak a gyerekek. Közösen gondolkodtunk el a három mese tanulságán.

A jutalom sem maradhatott el: a hazafelé vezető vándorútra batyut csomagoltunk „hamuban sült pogácsával”.

A népi hagyományokhoz híven a felhőtlen szórakozást követően frissen sült sajtos, töpörtyűs pogácsával és teával kedveskedtünk a résztvevőknek.

         Célunk az volt, hogy a drámajáték szerepét bekapcsoljuk a mindennapi nevelő gyakorlatba, ezáltal fejlesszük a gyermekek megfigyelő készségét, esztétikai érzékét, emlék- és fantáziaképét, a hangszínt és hangsúlyt a magyar népmesék, mesék világán keresztül.
         A program eredményeként a gyerekek megismerkedtek három mesével amit kreatív ötleteik alapján dramatizáltak , melyek által fejlődött finommozgásuk, koncentrációs és empatikus készségük, szókincsük.

A programot szervező pedagógusok.

Megtekintések száma: 340 | Hozzáadta:: gereklajos | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
Név *:
Email *:
Kód *:
Belépés
Keresés
Naptár
«  Október 2014  »
HKSzeCsPSzoV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Mentett bejegyzések
Barátaink:
  • Ingyenes honlap létrehozása
  • uCoz közösségi fórum
  • Ingyenes online játékok
  • Oktatóvideók
  • A legjobb uCoz-os weboldalak