Kedd, 2019 Február 19, 12:42:25Üdvözöllek Vendég | RSS
Kisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexum
Honlap-menü
Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Національно-патріо
Block content
Főoldal » 2017 » Február » 25 » Anyanyelvi hét a Kisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexumban
06:20:37
Anyanyelvi hét a Kisgejőci Egry Ferenc Oktatási-Nevelési Komplexumban

      Iskolánkban 2017. február 20-24 között rendeztük meg az anyanyelv hetét.  Mint minden évben, idén is egy héten át foglalkoztunk játékos feladatok formájában a magyar irodalom és nyelvtan számos területével.
 Anyanyelvünk a múltban gyökerezik, és csak az emberek képzelete, törődése képes növelni, életben tartani. Célunk az volt, hogy diákjaink kötetlen formában, észrevétlenül sajátítsanak el új ismereteket a magyar nyelvvel, irodalommal kapcsolatban.

      A hét első napján ismertettük tanulóinkkal a heti programot, majd játékos vetélkedőre hívtuk az 5-7. osztályos diákokat. A három 8 fős csapat munkáját magyartanáraink és gyakorlópedagógusaink segítették. Az érdekes nyelvtani feladatok megoldása után eredményhirdetésre került sor, ahol kiderült, hogy a Ludas Matyi csapat volt a legügyesebb.

Február 21-én az Anyanyelv nemzetközi napján az anyanyelv szépségéről szóló mélyenszántó gondolatokat, verset, éneket hallhattunk iskolánk diákjainak közreműködésében.

Szerdán 10 bátor kisdiák a szép magyar beszéd jegyében kiejtési versenyen vett részt, ahol az 5. osztályból Szemszicskó Júlia-Fanni, a 6. osztályból Takács Eszter lett az első.

Csütörtökön iskolánk felső tagozatos diákjai mérkőztek meg egy nem mindennapi nyelvi-irodalmi vetélkedőn. Egy feladatsor Arany János költészetéhez kapcsolódott, mivel a napokban méltatjuk születésének 200. évfordulóját. A két csapat szorgoskodott a változatos, mindent átfogó, érdekes kérdések megoldásán. A komoly munka után végre megszületett a végeredmény: az Albatrosz csapat tagjai vitték el a pálmát, bár egész kis pontkülönbséggel.

Az anyanyelvi hét zárónapján hangulatos nyelvtörőket olvastak fel a gyerekek, majd a vetélkedők, versenyek nyerteseinek és az egyéni megfejtőknek szerény ajándékkal kedveskedtünk.                      

Reméljük, anyanyelvi hetünk által egy lépéssel közelebb kerültünk a célhoz: ha diákjaink gyermekként megszeretik, talán felnőttként is ápolni fogják közös kincsünket, anyanyelvünket.

 

 

Megtekintések száma: 80 | Hozzáadta:: gereklajos | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
Név *:
Email *:
Kód *:
Belépés
Keresés
Naptár
«  Február 2017  »
HKSzeCsPSzoV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Mentett bejegyzések
Barátaink:
  • Ingyenes honlap létrehozása
  • uCoz közösségi fórum
  • Ingyenes online játékok
  • Oktatóvideók
  • A legjobb uCoz-os weboldalak