Péntek, 2024 Április 19, 01:16:24Üdvözöllek Vendég | RSS

Főoldal » 2014 » Február » 23 » 25 річниця виведення радянських військ з Афганістану
25 річниця виведення радянських військ з Афганістану

Війни! Скільки їх було в історії   людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль... Таким болем для багатьох громадян колишнего Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні…

14 лютого 2014 року в Малогеєвецький НВК відбулися багато заходів до відзначення 25-річниці виведення радянських військ з Афганістану. Один із цих заходів був  бінарний урок з предметів «Захисту Вітчизни» та «Всесвітньої історії» для учнів 10 – 11 класів, присвячений річниці виводу військ з Афганістану «Опалені долею.», що організували вчителі Тирук М.І. та Панкотай Е.З.

Урок - реквієм розпочався презентацією та з’ясуванням причин  війни, в якій загинули молоді хлопці зі всього колишнього Радянського Союзу,  й, звичайно, з України. Учні 11  класу  пояснили причини введення радянських військ на територію Афганістану, розповіли про етапи радянсько – афганської війни, її наслідки.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в Афганістані, згадали і тих 80-100 закарпатських угорців, які брали участь у військових діях.

Щороку 15 лютого ми вшановуємо пам'ять загиблих воїнів – інтернаціоналістів.

15 лютого 1989 року останній наш солдат був виведений за межi республіки Афганiстан. Цей день і є закiнченням афганської вiйни для радянських людей. Закрилася остання сторiнка героїчного і драматичного лiтопису.

Але Афганістан ще довго буде щемити в грудях багатьох iз нас - загиблих не повернути. Наша пам’ять до цього часу, свято зберiгаючи подвиг батькiв і дiдiв у Великій Вiтчизнянiй Вiйнi, назавжди ввiбрала в себе і новий бiль афганських втрат.

Панкотай Е.З., учитель історії

Megtekintések száma: 521 | Hozzáadta:: gereklajos | Helyezés: 5.0/1